Lepiej Zdrowiej

Ssanie oleju

Ssanie oleju to jedna z nieco zapomnianych, naturalnych kuracji, która przy regularnym stosowaniu pomaga uporać się z rozmaitymi dolegliwościami. Ssanie np. oleju słonecznikowego powoli odzyskuje popularność wśród osób interesujących się zdrowym trybem życia i naturalnymi metodami leczenia.

Autor: JD

Ssanie oleju

Tematy: oleje, oczyszczanie organizmu

Popularne jest zarówno ssanie oleju słonecznikowego, jak i oleju kokosowego, lnianego czy rzepakowego. Olej najlepiej ssać z samego rano na czczo, co najmniej pół godziny przed śniadaniem lub wieczorem tuż przed snem (kilka godzin po kolacji).

Płukanie ust olejem może być uzupełnieniem, ale oczywiście nie zastąpi zrównoważonej diety. Przebiega w taki sposób, że bierzemy do ust i trzymamy w przedniej części ust (przed zębami) niepełną stołową łyżkę oleju słonecznikowego (lub innego, jeśli tak wybierzemy). Następnie olej z przestrzeni przed zębami wsysamy przez zacisnięte zęby do jamy ustnej, po czym rozchylamy trochę zęby aby olej powrócił do przedniej części ust.

Czynność tę powtarzamy wielokrotnie, przy czym robimy to lekko i bez wysiłku.Kurację ssania oleju przeprowadzamy od 25 do 30 minut, po tym czasie olej przybierze rzadką, białą konsystencję przypominającą mleko i należy go bezwarunkowo wypluć.

To, co się w nim znalazło, czyli mnóstwo wszelakiej maści pasożytów chorobotwórczych i innych zanieczyszczeń, w żadnym wypadku nie może trafić z powrotem do organizmu, ani kropelka. Po wypluciu oleju bezwzględnie płuczemy usta czystą wodą i myjemy zęby.

Kurację ssania oleju stosujemy dowolnie długo, dopóki nie odczujemy poprawy samopoczucia. W pierwszym tygodniu możemy odczuwać pozorne pogorszenie stanu zdrowia, słabość. Jest to widoczny znak osłabienia ognisk choroby, dlatego nie zaleca się w taki przypadkach przerywania ssania oleju (chyba że objawy nie ustępowałyby po dłuższym czasie). Efektem zdrowienia powinien być przypływ energii, rześkość, lepszy sen, poprawa apetytu.

Kto może ssać olej? Praktycznie wszyscy dorośli oraz dzieci. Ludzie zdrowi też mogą stosować tę metodę profilaktycznie, przez co najmniej dwa tygodnie. Pozwoli to oczyszczyścić organizm ze szkodliwych toksycznych śmieci i w ten sposób zapobiec wielu chorobom.

Michał Tombak w swojej książce “Droga do zdrowia” zaleca ssanie oleju roślinnego jako ”stary wypróbowany sposób na pozbycie się wielu często chronicznych schorzeń.” Dowiadujemy między innymi że tą metodę można stosować przy takich doległiwościach jak zapelenie żył, anemia, egzemy, chorobach żołądka i jelit.

Ssanie oleju jest też chwalone za poprawę cery, odproności włosów i paznokci. Po za tym ustąpić mogą także zmiany zapalne w obrębie jamy ustnej i twarzoczaszki takie jak: zmiany zapalne dziąseł, zapalenie gardła, zapalenie zatok czołowych i przynosowych.

Zostaw komentarz:

Zobacz także: