Lepiej Zdrowiej

Srebro koloidalne

Każdy z nas z pewnością ceni własne zdrowie. Zazwyczaj jednak jest tak, że dopóki przepełnia nas energia, nie myślimy o nim zbyt wiele, kiedy zdrowie zaczyna szwankować, szukamy ratunku. Odpowiedzią na kłopoty może być picie srebra koloidalne, ale także srebro stosowane zewnętrznie. Zobacz, jakie są jego zastosowania.

Autor: JD

Tematy: naturalne leczenie

Srebro to nie tylko piękne ozdoby. To także naturalne lekarstwo na szereg bolączek trapiących człowieka. Zdrowotny wpływ srebra znany był już ludziom starożytnym, którzy znali, cenili i w pełni wykorzystywali jego właściwości w lecznictwie ku pożytkowi człowieka. W Persji np. przetrzymywano wodę w srebrnych naczyniach, podobnie wykorzystywano srebro w Babilonie i Grecji.

Co warto wiedzieć o srebrze koloidalnym?

Mało kto orientuje się, ze zanim powstały lodówki powszechnie używane było srebro, np. naczynia wykonane ze srebra. Ludzie instynktownie zapobiegali w ten sposób psuciu się żywności. W domach możnowładców oraz na dworach królewskich jadano na srebrnych talerzach oraz pito ze srebrnych kubków, gdyż wierzono, ze jest to ochrona przed szkodliwymi mikrobami. Jeszcze w 1978r w czasopiśmie ”Science Digest” napisano artykuł pt. ”Srebro, najpotężniejsza broń przeciw zarazkom”. W tym artykule podano, że więcej niż połowa ówczesnych linii lotniczych używa filtrów do wody ze srebrem, jako skutecznej ochrony pasażerów przed chorobotwórczymi mikrobami.

Ile potrzebujemy srebra?

Ciało człowieka zawiera 0,001% srebra. Skąd się tam bierze? Minerały występujące w ziemi zostają przetworzone do postaci koloidalnej przez mikroorganizmy. Następnie rośliny wchłaniają je w takiej właśnie postaci a my dostarczamy je ciału wraz z pokarmami.

Zalety srebra

Srebro koloidalne do picia może być skutecznym lekarstwem. Jak potwierdziły liczne badania naukowe, srebro koloidalne spełnia w organizmie rolę naturalnego antybiotyku. Jak wykazały liczne badania skutecznie redukuje ponad 650 rodzajów patogenów, nie wykazując toksycznego działania na komórki człowieka. Nie powoduje więc osłabienia, tak typowego dla kuracji antybiotykowej. Nano srebro znajduje zastosowanie między innymi w leczeniu całej gamy chorób o podłożu grzybiczym, bakteryjnym czy wirusowym, takich jak. różyczka, zakażenie gronkowcem, opryszczka, półpasiec czy wiele innych.

Nano srebro ma cały szereg innych zastosowań. Np. można przemywać nim drobne skaleczenia i otarcia na skórze, także niewielkie oparzenia. Srebrem można płukać jamę ustną oraz gardło, także przemywać skórę. Srebro znajdujemy w mydełkach oraz płynach antybakteryjnych. Ponadto świetnie sprawdza się jako suplement diety, ponieważ uzupełnia jego braki w organizmie.

Obecnie lekarze medycyny akademickiej mają niemały problem, gdyż wiele bakterii uodporniło się na powszechnie dostępne leki syntetyczne i coraz trudniej jest im leczyć wszelkiego rodzaju infekcje.U wielu osób pojawiła się również nietolerancja na antybiotyki. Stąd coraz więcej ludzi interesuje się naturalnymi i nieszkodliwymi terapiami. Cena srebra nie jest zaporowa dla przeciętnego konsumenta. W sieci jego koszt waha się od kilkunastu do kilkudziesięciu złotych. Droższe nano srebro z pewnością kupimy w aptece.

Przeciwwskazania do stosowania srebra koloidalnego

Przeciwwskazaniem do przyjmowania srebra do picia czy też zewnętrznie jest uczulenie na srebro metaliczne.

Zostaw komentarz:

Zobacz także: