Lepiej Zdrowiej

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

Metale ciężkie w organiźmie pochodzą najczęściej ze spożywanej wody, wdychanego powietrza, pożywienia czy tytoniu. Niestety, organizm człowieka nie posiada naturalnych zdolności utylizacji metali.

Autor: JD

Oczyszczanie organizmu z metali ciężkich

Tematy: oczyszczanie organizmu

Nadmiar metali ciężkich, np. ołowiu, rtęci, kadmu, przyczynia się do powstawania wielu chorób i niedomagań. Sposobów na oczyszczenie z metali ciężkich jest co najmniej kilka. Przede wszystkim należy jeść pokarm z zawartością pektyny. Pektyna zawiera flawonoidy a te z kolei zamieniają metale ciężkie w związki obojętne. Dużo pektyny znajduje sie w warzywach i owocach.

Inna polecana metoda detoksu z ciężkich metali to jedzenie ziemniaków gotowanych w łupinach (występująca w nich skrobia też ma swój udział w usuwaniu metali ciężkich). Także jabłka, buraki, cytrusy, gruszki, winogrona czy żurawina tworzą z metalami ciężkimi nie rozpuszczalne w wodzie i tłuszczu związki, co niewątpliwie usprawnia ich wydalanie.

Przy oczyszczaniu z metali poleca się także czosnek. Zawiera miedzy innymi siarkę. Siarka utlenia rtęć, kadm i ołów i powoduje, że metale te rozpuszczają się w wodzie. Skuteczną metodą może być także MSM o którym przeczytasz w naszym tekście o siarce organicznej.

Oczyszczanie poprzez ssanie oleju roślinnego. Rano na czczo lub wieczorem tuż przed snem. Bierzemy do ust jedną łyżkę oleju (najlepiej sprawdza się słonecznikowy) i ssiemy swobodnie, lekko jak cukierka przez ok 30 minut. Olej na początku zrobi się gęsty a potem rzadki i biały. Po pół godzinie olej należy bezwzględnie wypluć, usta wypłukać czystą wodą a zęby umyć. To, co zostanie wyplute zawiera wiele szkodliwych substancji toksycznych, metali bakterii i innych zanieczyszczeń.

Siemię lniane. Ten przepis na oczyszczanie z metali ciężkich został zaczerpnięty z książki M. Tombaka “Czy można żyć 150 lat?”. Pół szklanki siemienia zalewamy 1i ½ szklanki wody i gotujemy dwie godziny na małym ogniu. Wywar studzimy i odcedzamy. Wypijamy małymi porcjami w ciągu dnia. Stosujemy przez dwa tygodnie, jeden raz w roku.

Oczyszczający napar z kolendry siewnej. Metoda propagowana przez dr Dietrich Klinghardt. Cytat:

“To zioło kuchenne usuwa z kości i centralnego układu nerwowego takie metale ciężkie jak rtęć, kadm i ołów. Jest prawdopodobnie jedynym czynnikiem, który skutecznie usuwa rtęć zgromadzoną w przestrzeni międzykomórkowej.”

Źródło: http://wieslawsekulowicz.cali.pl/oglupianie-spoleczenstwa/

Aby przygotować napar z kolendy cztery łyżki kolendry drobno siekamy i zaparzamy w litrze wrzątku. Zostawiamy napar na dwadzieścia minut do naciągnięcia. Tak sporządzony napar trzeba pić systematycznie. Wywar pijemy cztery razy dziennie po pół szklanki.

Zostaw komentarz:

Zobacz także: