Lepiej Zdrowiej

Nafta destylowana - jak picie nafty może Ci pomóc?

Nafta lecznicza (dostępna w Polsce np. pod nazwą Petroleum D-5) to środek od lat stosowany w medycynie naturalnej. Opisy terapii naftą destylowaną można znaleźć już w przedwojennej literaturze i prasie. Warto więc przyjrzeć się jej zastosowaniom.

Autor: JD

Tematy: naturalne leczenie

Picie nafty często poleca się dla dolegliwości związanych z krwią. Nafta ma oczyszczać krew z toksyn (zobacz też więcej o oczyszczaniu organizmu) i rozrzedzać krew, co może pomagać np. w przypadku nadciśnienia tętniczego. Gęsta krew sprzyja pojawianiu się wielu chorób.

Na przestrzeni lat pojawiało się wiele głosów polecających naftę na choroby nowotworowe. Bardzo często wspomina się o wpływie nafty leczniczej na wegetatywny układ nerwowy, oddechowy, pokarmowy, moczowy oraz skórę. Picie nafty pomocne jest przy nieżytach błon śluzowych układu oddechowego oraz pokarmowego.

Jako środek ropo-pochodny nafta lecznicza ma bardzo silne działanie antybakteryjne. Podobne środki (np. terpentynę) stosowano już w starożytności.

Jakie powinno być dawkowanie nafty destylowanej? Jedna z terapii naftą leczniczą zaleca picie nafty 3 razy dziennie po 15 kropli na łyżkę wody. 1 godzinę przed lub 2,3 godziny po posiłku w czasie 4-5 tygodni. Przy chorobach skóry naturalną metodą stosowania nafty to smarowanie oraz okłady.

Cena nafty destylowanej odpowiedniej do picia to w aptece około 10 złotych. Niezbyt dużo za tak pomocny środek. Oczywiście nafty destylowanej bezpiecznej do picia nie należy mylić np. z naftą kosmetyczną lub zwykłą naftą używaną w formie paliwa! Naftę destylowaną bezpieczną do użycia zakupisz na pewno w aptece.

Zostaw komentarz:

Zobacz także: