Lepiej Zdrowiej

Dieta dukana

Nazwa diety dukana pochodzi od nazwiska jej twórcy, dr Pierra Ducana. Doktor Pierre Ducan w trosce o swych pacjentów, opracował specyficzny plan żywieniowy, zdrowy i pomagający utracić zbędną nadwagę. Osoby uwzględniające tę dietę, nie czują ustawicznego głodu, gdyż mogą jeść do woli. Jedynym ograniczeniem jest spożywanie tylko produktów dozwolonych.

Autor: JD

Dieta Dukana

Tematy: dieta

Na czym polegają zasady tej diety? Ta wyjątkowa dieta odchudzająca, opiera się przede wszystkim na spożywaniu produktów białkowych i jednoczesnym ograniczeniu węglowodanów, słodyczy, alkoholu oraz wszelkich tłuszczów, także oliwy i masła.

Istotnym czynnikiem w diecie Dukana jest picie odpowiedniej ilości wody od 1,5 - 2 litrów dziennie. Dopuszczalne jest picie kawy, herbaty, ziół, oraz stosowanie przypraw. Ważną rzeczą jest, aby nie korzystać z gotowych dań i wszystkie posiłki przygotowywać samodzielnie.

Dietę Dukana dzielimy na cztery etapy.

Pierwszy etap diety Dukana jest najbardziej rygorystyczny. Trwa około pięciu dni, podczas których jemy wyłącznie produkty białkowe pochodzenia zwierzęcego, oraz wypijamy co najmniej półtora litra wody na dobę i nic oprócz tego. Rezultat jest oszałamiający! To właśnie na tym etapie gubimy najwięcej kilogramów.

Przykładowe produkty na tym etapie diety: chude mięso (wołowina, chuda wędlina), chudy nabiał, chudy drób (kurczak i indyk bez skóry), ryby tłuste oraz chude podroby.

Drugi etap - w dalszym ciągu zjadamy posiłki o wysokiej zawartości białek, dodając co parę dni warzywa surowe lub ugotowane, o niskiej zawartości węglowodanów. Ten etap trwa do momentu osiągnięcia wymarzonej wagi.

Trzeci etap - nadal trzymamy się reguł z etapu drugiego, z tym, że jeden raz w tygodniu możesz pozwolić sobie na jeden dowolny posiłek, jakiego tylko zapragniesz, np. bigos, czy ciacho z kremem. to właśnie na tym etapie utrwalamy naszą wagę, aby nie dopuścić do powrotu nadwagi. Na tym etapie stopniowo wprowadzamy produkty węglowodanowe, np. makaron, ziemniaki, kasze.

Czwarty etap - przez jeden dzień w tygodniu trzymamy się ścisłej diety białkowej, tak jak to robiliśmy w etapie pierwszym. Ten etap może trwać dowolnie długo, jak tylko tego chcemy utrzymać smukłą sylwetkę.

Przeciwwskazania dla stosowania diety Dukana - osoby chore na cukrzycę, mające kłopoty z nerkami oraz chore stawy, nie powinny stosować tej diety.

Zostaw komentarz:

Często czytane

Zobacz także: