Lepiej Zdrowiej

Ból karku - jak się go pozbyć?

Ból karku często powstaje odczas długiego trzymania głowy w niewygodnej pozycji, np. wysuniętej do przodu. Niektórzy - z powodu wykonywanej pracy - są bardziej narażeni na tego typu dolegliwości. Na bóle karku i szyi mogą cierpień np. osoby pracujące długo przy komputerze.

Autor: JD

Bóle karku

Tematy: naturalne leczenie

Niezależnie od rodzaju wykonywanego zajęcia możemy zmniejszyć odczuwany ból karku lub szyi. Pomóc mogą odpowiednie ćwiczenia mięśni szyi, zmiana nawyków i kilka prostych, tradycyjnych metod.

Poniżej podajemy niektóre skuteczne metody radzenia sobie z bólami karku. W przypadku przewlekłego bólu nie należy zapominać o konsultacjach lekarskich - bóle karku mogą być przecież jedynie częścią szerszego problemu.

Tradycyjny zimny okład to jedna z prostszych metod na przejśćiowe bóle karku. Owijamy w ręcznik kostki lodu i przykładamy przy pierwszych oznakach bólu i sztywności. Oziębienie karku zmniejsza możliwość powstania obrzęku.

Ogrzewanie karku - to kolejny etap leczenia bólu karku. Gorący prysznic czy też “babciny” termofor mogą zdziałać bardzo dużo! Rozważyć warto także masć o działaniu rozgrzewającym - dobrze jest nasmarować kark przed spaniem. Sprzyja to rozluźnieniu mięśni szyi i ich regeneracji. Np. maść Biszolin (żel z biszofitem) to naturalny środek do masażu leczniczego narządów ruchu, a więc także karku, znosi ból oraz obrzęki, może bardzo pomóc w tego typu dolegliwościach.

Koniecznie skontroluj swój sposób pracy - może on miec niebagatelny wpływ na pojawienie się bólu karku i szyi. Rób sobie przerwę. Po kilku godzinach siedzenia, szyja potrzebuje odpoczynku. Głowa waży parę kg, co jest dużym obciążeniem dla szyi, która podtrzymuje ją przecież samodzielnie. Dlatego tak istotna jest częsta zmiana pozycji. Sprawdź takżę, czy ekran twojego komputera znajduje się na poziomie oczu! Ciągłe spuszczanie lub unoszenie wzroku już po niedługim czasie może dać przykre objawy, w postaci bólu karku. Przy pracy ważne jest także odpowiednie, ergonomiczne krzesło. Nieodpowiednia bpozycja w której siedzi może wywoływać i potęgować bóle karku.

Dodatkowym elementem mogącym pomóc pozbyć się bólów karku jest zapewnienie odpowiedniego snu. Specjaliści zalecają spanie na dosyć twardym materacu. Ważne również jest unikanie spania na zbyt dużej poduszce. Najlepiej sprawdzi się mała poduszeczka, względnie wałek pod kark, co pozwoli odciążyć mięśnie szyi podczas snu.

Zostaw komentarz:

Zobacz także: